Witam, Mietek jestem:)

Minęło kilka dni. Nie można powiedzieć, że były łatwe. Znowu zęby, katar, brzydka pogoda, brak czasu... Ale najważniejsze, że znowu coś powstało :) Nasze metki - Mietki, czyli szeleściki albo przytulaki.Najpierw kilka słów o nich. Powstały oczywiście z myślą o H i O, czyli o naszych skarbach. Jak wiadomo dzieci uwielbiają metki. Pluszak, kocyk czy ręcznik jest zawsze fajniejszy kiedy ma metkę:) Są nawet smyki, które bez swojej ukochanej metki, którą wkładają na paluszek nie zasną. No więc szyjemy metka... Kolorów i wzorów do wyboru było tyle, że aż oczy bolały ale wygrały nasze ukochane muffinki (bo obie uwielbiamy pichcić - co prawda jednej z nas wychodzi to trochę lepiej, ale ta druga też się stara) i truskawki.Metki dostały też swoje imię - Mietki. No bo nie mogły być bezimienne:) Powstały w dwóch wersjach. Pierwsza to Mietek Przytulak (poduszeczka). W środku wypełniony jest silikonowym, antyalergicznym wypełnieniem. Przytulak okazał się bardzo przydatny w podróży. Przez pierwszą połowę służył jako zabawka, a gdy H zasnęła pełnił rolę podusi:) Brat Mietka Przytulaka to Mietek Szeleścik, który wypełniony jest szeleszczącym wkładem. Przy zabawie Mietek szeleści i tym samym staje się bardzo interesujący dla dzieci. Tego Mietka upodobał sobie O. Czyli dla każdego coś innego...


Mietki wykonane są z bawełny i polarku Minky. Są to wysokogatunkowe materiały bezpieczne dla dzieci. Należy prać je w temp. 30 stopni, gdyż polarek jest bardzo delikatny. Mietki posiadają po ok 14 metek. Są to tasiemki rypsowe i satynowe. Tasiemki różnią się strukturą, szerokością, wzorkami i kolorami. Są i takie z buteleczkami, truskawkami, serduszkami, groszkami, kwiatuszkami, czyli wszystko co najpiękniejsze :)
Wymiary Mietków to ok 20x20cm.
Mietki to zabawki sensoryczne, które rozwijają zmysł wzroku i dotyku. Dzięki zasosowaniu tasiemek o różnej strukturze, szerokości i kolorystyce, dzieci bawiąc się nimi kształtują koordynację wzrokowo-ruchową. Tasiemki mają różne wzory i kontrastowe kolory co świetnie przykuwa wzrok maluszka. Mietki mogą pełnic rolę przytulanki, tak jak Mietek Przytulak albo swoim dźwiękiem interesować maluszki, tak jak Mietek Szeleścik:)A my działamy dalej. Już niedługo pokażemy Wam nasze kolejne dzieło:) Oj będzie piękne... Sama bym w takim chciała zasnąć... Ale o tym niebawem.